State of Play: Když se hra stane prací

Hrajete si rádi, a ještě raději unikáte ze sféry všedních dnů prostřednictvím videoher? Jak by ale vypadala vaše hráčská vášeň, kdyby se herní konzole proměnila ve váš denní chleba? Zavítejte do světa profesionálních online hráčů. Pusťte se do vysoké hry, kde se prohra neodpouští. Sledujte zdarma snímek týdne STATE OF PLAY!

Počítačová hra StarCraft se do historie nových médií zapsala jako jedna z nejúspěšnějších videoher konce milénia i 21. století. Strategická vojenská hra, která se odehrává ve vzdáleném vesmíru a pojednává o souboji mezi čtyřmi živočišnými druhy, se od svého vzniku v roce 1998 dočkala hned několika pokračování a do fikčního univerza nalákala miliony uživatelů. Od svých hráčů vyžaduje komplexní plánování, jehož cílem je správa a rozšiřování území ve vzdáleném světě, které je neustále napadáno nepřítelem, jehož představují další účastníci hry. Veškerý herní děj se navíc odehrává v reálném čase (jedná se o tzv. hru žánru RTS: real-time strategy), a tak vysoké časové nasazení hráče představuje nezbytnou podmínku úspěchu.

Fenomenální globální obliba počítačové série StarCraft dala v průběhu dvou desetiletí vzniknout nejenom hordám oddaných fanoušků, ale také skupinám profesionálních hráčů, kteří jsou za své výkony královsky odměňováni. V Jižní Koreji pak hvězdy herního nebe zažívají nevídanou popularitu, kdy své umění prezentují před zraky statisíců diváků na vyprodaných stadionech a jejich společenské postavení dosahuje výšin národních hrdinů. S výstupem na vrchol herního světa však strmě stoupá také tlak na úspěch a vítězství. Každá profesionální hra totiž rychle přestává být zábavou, když se proměňuje v tvrdý byznys.

„Už vlastně nehrajeme pro radost. Je to převážně práce. Tak jako v každém jiném zaměstnání, kde musíte obstát v konkurenci. Jen jde zrovna o hraní her.“ Lee Jae-dong

Jak (a vůbec) se dá s turbulentní životní proměnou, kdy se z běžných školáků stávají národní celebrity, vyrovnat? Může tradičně založená společnost skutečně akceptovat úspěchy svých herních králů? A lze žít plnohodnotně život, který se odehrává pouze a výhradně ve STATE OF PLAY?

Sledujte mikrosondu do kompetitivního světa e-sportu a neméně soutěživé jihokorejské společnosti v týdnu od 22. do 28. srpna zdarma! PŘIPRAVIT, POZOR, KLIK!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít