Nový portál zpestří výuku ve školách filmem

Startuje nový portál Doc Alliance Academy, který nabízí dokumentární filmy spolu s učebními materiály vhodnými pro střední i vysoké školy. V lednu Doc Alliance Academy pořádá konferenci o filmovém vzdělávání.

Startuje nový portál Doc Alliance Academy, který nabízí dokumentární filmy spolu s učebními materiály vhodnými pro střední i vysoké školy. V lednu Doc Alliance Academy pořádá konferenci o filmovém vzdělávání.

DA Academy je online zdroj kvalitních evropských filmů a učebních materiálů vhodných k výuce o filmu na školách. Funguje jako mezinárodní platforma pro rozvoj filmové gramotnosti. Pořadatelé ji vyvíjejí od jara letošního roku ve spolupráci se sedmi evropskými festivaly dokumentárního filmu sdruženými v rámci Doc Alliance. Součástí této sítě je i MFDF Ji.hlava a fanoušci dokumentárního filmu ji mohou znát díky možnosti sledovat filmy na portálu DAFilms.cz.

Veškeré filmy a materiály jsou k dispozici zdarma. V současné době nabízí Doc Alliance Academy devět autorsky výrazných českých i zahraničních dokumentárních filmů. Mezi nimi je například film Dělníkova smrt od Michaela Glawoggera. Bez nutnosti registrace si můžou návštěvníci webu prohlédnout a vyzkoušet ukázkovou lekci k filmu Nízký let režiséra Jana Šikla, který poutavě vypráví o našich dějinách prostřednictvím rodinných filmů. "Dokumentární filmy už zdaleka nejsou jen nositeli informací. Vstupují do vod hraného filmu a osvěžují televizní produkci. Vyvolávají diskusi a kladou otázky. I proto jsou vhodné pro začlenění do výuky,“ říká vedoucí projektu Nina Numankadić.

V lednu DA Academy pořádá inspirativní konferenci

Dne 15. ledna 2016 v Praze proběhne první ročník mezinárodní konference Film Literacy Lab. Nabídne například sedm případových studií od odborníků na filmové vzdělávání ze sedmi evropských festivalů dokumentárního filmu. Konference má za úkol inspirovat učitele i odborníky na vzdělávání v tom, jak používat dokumentární filmy ve škole. "Dobré filmy mohou do výuky přinést mnoho nových podnětů. Porozumění filmu a audiovizuálním médiím vůbec je dnes už základní schopností pro orientaci ve světě," podotýká koordinátorka projektu Natálie Ostrouchova.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít