Společně to zvládneme. Prodloužili jsme 40% slevu na roční předplatné do 31. května.

Ji.hlava aneb 20 let dokumentu v Čechách

Od 25. do 30. října proběhne jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Těšte se na opulentní program v osmi kinosálech!

Od 25. do 30. října proběhne jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Těšte se na opulentní program v osmi kinosálech!

Festival oslaví své druhé kulatiny například speciální sekcí Ji.hlavský manifest, která vrátí na plátna kin filmové ikony uvedené v Ji.hlavě od začátku její existence. Nouze nebude ani o zajímavé a vzácné hosty – za všechny je třeba jmenovat amerického experimentálního filmaře Billa Morrisona, který pro své filmy využívá různě poškozené filmové pásy. MFDF Ji.hlava uvede celkem 12 jeho stěžejních děl, přičemž dva nejnovější snímky, natočené v letošním roce - Dokařův sen a Sirotek Annie – budou mít na festivalu mezinárodní premiéru.

Letošní program nabídne i další speciality. Návštěvníci se mohou těšit na ruskou filmovou avantgardu nebo průřez islandskou kinematografií, jejímž nejznámějším představitelem je Fridrik Thor Fridriksson. Příznivci dokumentu, kteří rádi ovlivňují chod událostí, jistě uvítají příležitost ovlivnit program akce prostřednictvím facebookové štafety Můj ji.hlavský film. Nejen pro obyvatele Jihlavy bude již dva týdny před zahájením festivalu přímo ve městě, na Masarykově náměstí, otevřena výstava přibližující historii akce i fenomén dokumentárního filmu. A pozor – kdo šetří, má za tři. Proto upozorňujeme všechny ekonomicky smýšlející příznivce kvalitní kultury, že do 10. října jsou akreditace za velmi výhodnou cenu.

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.