Festival německy mluvených filmů se blíží. Nepropásněte ho.

Už proto, že Das Filmfest pro své návštěvníky připravil vybranou ochutnávku toho nejzajímavějšího z aktuální filmové produkce Německa, Rakouska a Švýcarska. Od 19. do 23. října budou moci pražští diváci v kinech Lucerna a Atlas vybírat z bezmála čtyřiceti filmů, od historických snímků, psychologických dramat, přes žánrové a artové filmy až po bláznivé komedie.

Už proto, že Das Filmfest pro své návštěvníky připravil vybranou ochutnávku toho nejzajímavějšího z aktuální filmové produkce Německa, Rakouska a Švýcarska. Od 19. do 23. října budou moci pražští diváci v kinech Lucerna a Atlas vybírat z bezmála čtyřiceti filmů, od historických snímků, psychologických dramat, přes žánrové a artové filmy až po bláznivé komedie. Chybět nebudou ani dokumenty hledající odpovědi na aktuální otázky nebo nechávající nahlédnout do zákulisí životů zajímavých osobností. Dne 31. října se potom přehlídka přesune do Brna a v kinech Art a Scala bude němčina znít až do 3. listopadu.

Das Filmfest nabídne filmovému publiku řadu českých distribučních premiér, mezi ty nejočekávanější patří příběh rakouského malíře Egona Schieleho (Egon Schiele – Tod und Mädchen), drama 24 týdnů (24 Wochen), jež je v užším výběru pro Evropské filmové ceny, temný thriller Odvrácená strana měsíce (Die dunkle Seite des Mondes) či historický snímek z prostředí dětské léčebny natočený na základě skutečného příběhu Mlha v srpnu (Nebel im August). Rekordní počet snímků bude poté pokračovat v distribuci do českých kin po celé ČR. „Je to pro nás znamení toho, že německy mluvená kinematografie získává na důležitosti a že v Německu, Rakousku i Švýcarsku se točí kvalitní snímky, které jsou zajímavé i pro mezinárodní publikum,“ říká Sarah Polewsky z Rakouského kulturního fóra. Bohatý festivalový program doplní i celá řada hostů z řad filmových tvůrců.

Vstupenky na festivalové snímky jsou v prodeji ve festivalových kinech. Všechny filmy jsou uváděny s českými titulky, většina snímků bude opatřena i anglickými titulky.

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.