Slepý Gulliver

Jeden z nejvýraznějších současných českých filmařů a literátů, dvojnásobný držitel ocenění Magnesia Litera Martin Ryšavý uvádí 23. března svůj nový film Slepý Gulliver. Snímek pojednává o rozostřeném vidění světa a cestovateli, který hledá způsob jak jej pochopit, uspořádat a sdělit. Se Slepým Gulliverem se můžete setkat na jeho turné po českých městech a zároveň online na DAFilms.cz.

Martin Ryšavý se ve filmu účastní ukrajinského Majdanu, transsibiřskou magistrálou se vydává přes Rusko, plaví se po řece Kolymě, potkává kočovné pastevce sobů, vojáky, mystiky, umělce a učence. Snaží se porozumět aktuálnímu stavu dvou momentálně znepřátelených zemí bývalého sovětského impéria. Rámcovou situaci filmu tvoří režisérův rozhovor s pražským optikem Jakubem Thurim natočený během vyšetření režisérova zraku. Spolu s cestopisným materiálem dává nahlédnout do vědomí cestovatele bloudícího ve vzpomínkách a stopách smyslových vjemů z výprav do vzdálených končin.

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance