Jan Ságl: Obrazy československého undergroundu

Jan Ságl byl dvorním fotografem a dokumentaristou československého undergroundu šedesátých a sedmdesátých let. Je úzce spjat s uměleckou scénou, která představovala neoficiální kulturu.

V letech 1971–74 natočil celkem dvanáct dokumentárních filmů na kameru Super 8, ty jsou tak jedinečným a autentickým svědectvím koncertů, happeningů, autorských čtení i všedních událostí poloilegálního světa v Československu za železnou oponou. Zhlédněte bezprostřední dokumenty vyznačující se syrovou autenticitou a přeneste se tak do blízkosti básníků Ivana M. Jirouse a Egona Bondyho, skupiny The Plastic People of the Universe a dalších!

Od 10. do 23. července exkluzivně v online premiéře na DAFilms.cz!

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít