Večer(y) s českým dokumentem

Zajímají vás české dokumenty? V následujících dvou týdnech vám nabízíme příjemné večery s tím nejlepším z tuzemské tvorby. Spolu s Institutem dokumentárního filmu vás zveme ke zhlédnutí výběru filmů posledního roku. A pokud vás zajímá, co se chystá a jaké snímky budete moci vidět na DAFilms příští rok, přijďte na Večer s českým dokumentem v pondělí 25. září do pražského kina Světozor, kde budete moci zhlédnout prezentaci připravovaných českých dokumentů.

V posledním roce vzniklo v České republice mnoho dokumentů různých žánrů. Mezi portréty patří Svět podle Daliborka o neonacistovi, jehož k jeho názorům vede jeho sociální situace a frustrace. Zkáza krásou portrétuje československou hereckou hvězdu Lídu Baarovou a její strmý vzestup i pád. Zákon Helena se věnuje mafiánskému podsvětí a především policistce Heleně Kahnové, jež v devadesátých letech rozbila tzv. Berdychův gang. Silné ženské postavy představuje také Girl Power o graffiti writerkách.

Institut dokumentárního filmu ve spolupráci s Czech Film Center pořádá v pondělí 25. září od 18.30 v pražském kině Světozor Večer s českým dokumentem. Publiku nabídne unikátní prezentaci připravovaných českých dokumentárních filmů a předpremiéru celovečerního snímku Máma z basy.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít