Večer(y) s českým dokumentem

Zajímají vás české dokumenty? V následujících dvou týdnech vám nabízíme příjemné večery s tím nejlepším z tuzemské tvorby. Spolu s Institutem dokumentárního filmu vás zveme ke zhlédnutí výběru filmů posledního roku. A pokud vás zajímá, co se chystá a jaké snímky budete moci vidět na DAFilms příští rok, přijďte na Večer s českým dokumentem v pondělí 25. září do pražského kina Světozor, kde budete moci zhlédnout prezentaci připravovaných českých dokumentů.

V posledním roce vzniklo v České republice mnoho dokumentů různých žánrů. Mezi portréty patří Svět podle Daliborka o neonacistovi, jehož k jeho názorům vede jeho sociální situace a frustrace. Zkáza krásou portrétuje československou hereckou hvězdu Lídu Baarovou a její strmý vzestup i pád. Zákon Helena se věnuje mafiánskému podsvětí a především policistce Heleně Kahnové, jež v devadesátých letech rozbila tzv. Berdychův gang. Silné ženské postavy představuje také Girl Power o graffiti writerkách.

Institut dokumentárního filmu ve spolupráci s Czech Film Center pořádá v pondělí 25. září od 18.30 v pražském kině Světozor Večer s českým dokumentem. Publiku nabídne unikátní prezentaci připravovaných českých dokumentárních filmů a předpremiéru celovečerního snímku Máma z basy.

Vybrané filmy

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Členové Doc Alliance

Doc Alliance je tvůrčí partnerství 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu. Naším cílem je prosazování žánru dokumentárního filmu, podpora jeho rozmanitosti a propagace kvalitních autorských dokumentárních snímků.