Česká dokumentární radost pokračuje!

Česká radost v českých kinech se letos představuje i online. Od pondělí do čtvrtka vyrazte každý večer na nový film, stačí do vyhledávače zadat DAFilms.cz. Těšte se na nové dokumenty a hybridní filmy: například portrét kontroverzní osobnosti či road movie recidivisty za štěstím!

Společně s MFDF Ji.hlava a společností Mimesis Film uvádíme čtyři filmy, a to v kinech reálných i virtuálních. Skokan režiséra Petra Václava představuje Julia, kterého právě propustili z vězení; vyprávění se pohybuje na hraně dokumentu a hraného filmu díky autenticitě a práci s neherci. Umírání pro začátečníky Báry Kopecké a Marka Boudy je dvojfilm, který ohledává tabuizované téma smrti. Milda vám představí portrét generálního tajemníka Milouše Jakeše a výsostně ironické Všechno bude fajn ukáže temnou stránku naší společnosti skrz portrét města Brna.

Všechny filmy byly premiérově uvedeny v kině Pilotů a ve stejný čas také na DAFilms. A jaký je program?

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít