Tchajwanské dokumenty: Asie na dosah

Vydejte se s námi do Asie, konkrétně na Tchaj-wan. Cestu dokumentární krajinou vám přinášíme společně s Taiwan Docs, který vás zve k ochutnávce toho nejlepšího ze současných tchajwanských filmů, které se představily publiku na mezinárodních festivalech po celém světě.

Pohled na Tchaj-wan skrz jeho kolonizátory poskytne dokument The Mountain, který hledá otisky různých kultur u domorodého kmene Truku. Terra Nullius aneb Jak být nacionalistou nás zavede na ostrovy o celkové rozloze jen 7 kilometrů čtverečních, které si ale přivlastňuje Tchaj-wan, Čína i Japonsko. Dokufikce Čas rozdělený řekou se snaží vyrovnat s traumaty skrze inscenování scén z disidentské minulosti. Náš výběr přináší také příběh z Malajsie, Absent without Leave, o bojovnících za tamní nezávislost a dekolonizaci. Barmsko-tchajwanský režisér Midi Z portrétuje v City of Jade svého bratra, který se stal drogově závislým. Zajímá vás asijská hudba? Pak určitě znáte jedinečného umělce Huang Da-wanga, který pracuje s elektronickými zvuky a představí se vám v dokumentu TPE-Tics. Přeneste se s DAFilms na dva týdny na Tchaj-wan, jedinečný a svébytný ostrov! Filmy jsou ke zhlédnutí až do 10. prosince 2017.

Přihlašte svůj film na Taiwan International Documentary Festival, uzávěrka je 8. prosince 2017. TIDF je přehlídka tchajwanských a asijských filmů, která pravidelně představí 130 filmů celkem 30 000 diváků. Festival byl založen již v roce 1998 a má celkem sedm soutěžních sekcí, mezi nimi pro nejlepší mezinárodní, asijské a tchajwanské dokumenty. Důležitou součástí festivalu jsou také ozvěny, které snímky přináší do mnoha tchajwanských měst. Další ročník festivalu se bude konat 4. – 13. května 2018.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít