Oběd zdarma pro všechny – utopie, nebo skutečnost?

Dostávat pravidelný plat a nepracovat? Pro většinu z nás je to utopie. Brzy se ale možná stane skutečností. Rakouský ekonom a režisér Christian Tod se ve svém střihovém filmu Oběd zdarma pro všechny – přijmi nepodmíněné příjmy věnuje jedné ze stěžejních otázek naší doby – nepodmíněnému základnímu příjmu.

Ve vůbec prvním celovečerním filmu na toto téma přivádí na scénu ty, kteří o tom přemýšlejí, i ty, kteří to už vyzkoušeli. Bere nás na cestu od aljašských ropných polí přes kanadskou prérii až k think tankům ve Washingtonu a ukazuje nám, co má auto bez řidiče společného s myšlenkami německého miliardáře a jedné švýcarské občanské iniciativy.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít