FIDMarseille: Ať žijí vítězové!

Jaké filmy vítězí na francouzském dokumentárním festivalu FIDMarseille? V následujících dvou týdnech vás přeneseme na pobřeží Středozemního moře a představíme vám snímky, které loni nejvíce oslovily porotu a vyhrály hlavní ceny či zvláštní uznání. Přesuňte se s námi na francouzskou riviéru a zhlédněte to nejlepší z prestižního festivalu FIDMarseille!

Ve filmu 7 Veils (7 závojů) režisérka divákovi odhaluje duši Afghánistánu a mentalitu jeho obyvatel nepřetržitě sužovaných válečnými konflikty. Situaci na Blízkém východě také ukazuje snímek I used to sleep on the rooftop. Nuhad je 53 let a celý život žila v Sýrii. Až s postupující válkou se rozhodne vyhledat kamarádku svého syna, režisérku Angie. Žije u ní doma a v intimním portrétu postupně odhaluje nuance válečných traumat, která si v sobě nese. Poetický dokument Saint's Game zase demytizuje a relativizuje ikonické obrazy svatých v křesťanské mytologii.

Přehlídku vítězů z FIDMarseille jsme pro vás připravili od 9. do 22. července 2018.

Seznam oceněných:
BARONESA
Divácká cena, Cena Renauda Victora, Cena Marseille Espérance

PLAYING MEN
Cena Georgese de Beauregarda

SAINTS' GAME
Cena udělovaná Centre National des Arts Plastiques

I USED TO SLEEP ON THE ROOFTOP
Zvláštní uznání, Cena pro první filmy

7 VEILS
Velká cena Francouzské soutěže

SOUTHERN BELLE
Velká cena Francouzské soutěže

LET THE SUMMER NEVER COME AGAIN
Velká cena Mezinárodní soutěže

GO, TOTO!
Cena Francouzského institutu

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít