Plavba po vlnách Eufratu: festival Doclisboa

Přinášíme vám další festivalové potěšení, tentokrát z Portugalska! Společně s Doclisboa, členem naší Doc Alliance, jsme pro vás připravili jednu z letošních sekcí online.

Ode dneška tak můžete zhlédnout filmy ze sekce Fokus: Po vodách Eufratu, na cestě proti proudu času, které vás provedou regionem úrodného půlměsíce skrz dokumentární kinematografii, a to včetně raného snímku American Military Mission to Turkey and Armenia: The Expedition of John Harbord in Armenia z roku 1919. Vaší pozornosti by také neměl ujít turecký film Cesta (Yol: The Full Version), který získal v roce 1982 Zlatou palmu v Cannes. Pokud jste letos neměli cestu do Lisabonu, přijměte pozvání do online kina na DAFilms a užijte si objevování filmového prostoru kolem řeky Eufrat.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít