Wang Bing: krajina čínské každodennosti

Režisér Wang Bing je hvězdou současného filmu, jeho snímky byly představeny téměř na všech světových festivalech, jako je MFF Cannes, Berlinale, MFF Benátky, MFF Toronto, FIDMarseille či Doclisboa. S koncem roku 2018 jsme pro vás připravili výběr jeho filmů a zveme vás na online přehlídku mistra čínské kinematografie, jehož filmy divákům přibližují každodenní život v Asii v různých prostředích – v uprchlickém táboře, na odlehlém místě v horách či v továrně.

Nenechte si ujít šest nejslavnějších dokumentů Wang Binga, které se zapsaly do moderní filmové historie! V naší přehlídce najdete například film Ta'ang, který sleduje imigranty z Barmy, kteří jsou v důsledku etnických nepokojů nuceni k emigraci a překračují hranice do Číny v naději, že se budou moct do své vlasti někdy vrátit. Mezi filmy naleznete také unikátní devítihodinový opus West of the Tracks o úpadku čínské průmyslové oblasti Tiexi, který bývá kritiky oceňován jako jeden z nejlepších a nejdůležitějších filmů současnosti!

Podívejte se i na další filmy Wang Binga online!


Foto: Tobi Sauer

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance