KineDok otevírá novou sezónu online

Autorské dokumenty na netradičních místech? To je projekt KineDok. Ten odstartuje 11. března svůj pátý ročník v České republice a 25. března v sedmi evropských zemích, letos poprvé ale také online! Než se vydáte na jednu z projekcí letošních filmů, podívejte se na DAFilms.cz na ty, které KineDok představil v loňských letech!

V online premiéře představujeme Konec světa, polský dokument o fenoménu velkoměsta - samotě. Noční show v rádiu má za téma konec světa podle mayského kalendáře a moderátor se ptá posluchačů na jejich názor. Jejich evidentní potřeba být slyšet, komunikovat a sdílet své zážitky s ostatními je všeobjímající. Zvíře stále žije představuje potřebu postkomunistických zemí neustále se vyrovnávat se svou minulostí. Existuje ideální komunismus, bez zločinů, kterých jsme byli svědky v minulosti? Maďarský dokument Drifter zase ukazuje dva přátele, kteří se rozhodnou přihlásit na rallye. Ještě jim nebylo osmnáct, jejich autu chybí gumy a jeden z nich je téměř slepý. To ale nevadí, stejně si věří!

O KineDoku: Projekt KineDok je zaměřený na alternativní distribuci autorských dokumentů na velké plátno. Propojuje tak filmaře s jejich publikem, často v netradičních prostorech. KineDok funguje v sedmi evropských zemích: Bulharsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Norsku, Rumunsku a Chorvatsku.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít