Festivalový speciál: One World Romania

Představujeme vám filmy z festivalu One World Romania. Nemohli jste jet do Bukurešti, ale chcete vidět filmy z programu? Není problém! Až do 14. dubna nabízíme exkluzivní výběr z festivalových filmů online. Podívejte se!

Unconfessions je osobní film režisérky Any Galizie o jejím strýcovi, kterého nikdy nepoznala. Jeho portrét, fragmentární a neúplný, složila ze starých fotografií a amatérských záběrů, které po sobě zanechal. Vítězem dokumentární sekce na MFF Toronto se stal snímek One or Two Questions, který se vrací k uruguayské diktatuře. Její zločiny nebyly nikdy vyšetřeny. Režisérka se rozhodla formou filmu-ankety zjistit přímo v ulicích města, co si o svobodě, totalitě a vině myslí sami Uruguayci. Dokument Coby měl světovou premiéru na MFF Cannes v sekci ACID a následně putoval po desítkách dalších filmových festivalů. Vypráví o Suzanně z amerického středozápadu, která se rozhodne pro tranzici v muže - Cobyho. The Divide zase ukazuje boj dvou žen za právo zůstat ve svých bytech. Stát se totiž rozhodl byty prodat zahraničním investorům, což by znamenalo okamžité vystěhování. Four Parts of a Folding Screen objevuje skrz materiály z berlínských archivů nelegální machinace NSDAP a nacistického režimu s majetkem obyčejných občanů.

Podívejte se na hvězdný výběr filmů z One World Romania!

One World Romania je festival dokumentárních filmů s lidskoprávní tematikou, jediný svého druhu v Rumunsku. Prestižní filmová událost vznikla před dvanácti lety z iniciativy Českého centra v Bukurešti jako odnož českého Jednoho světa. V průběhu let se však vyprofiloval samostatný festival s vlastní dramaturgií. Nejúspěšnější filmy z každého ročníku jsou prezentovány v řadě rumunských měst.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít