Festivalový speciál: Crossing Europe

Představujeme vám rakouský festival Crossing Europe a jeho program. Městský festival v hornorakouském Linci tradičně promítá filmy z celé Evropy a představuje je v soutěžích hraných, dokumentárních, ale i domácích snímků. Kromě toho má také sekci YAAAS! Youth Program, jež je zaměřená na mladé diváky, kteří si snímky do sekce vybírají, ale také například moderují debaty s tvůrci.

Společně s dramaturgy festivalu jsme pro vás připravili ochutnávku z programu: podívejte se na filmy, které byly na Crossing Europe v minulých letech vybrány. Turecký dokument Meteors metaforicky popisuje jednu kurdskou vesnici v noci, kdy jsou na nebi vidět meteory. Ty přináší obyvatelům vsi dávno zapomenuté vzpomínky a otevírají nedořešená traumata minulosti. The Call ukazuje italskou občanskou povinnost zasednout v porotě u soudu – v detailních záběrech vidíme jednotlivé porotce, nervózní, nerozhodné, vtipné, z lidu. Devět režisérek z devíti evropských zemí natáčely se svými babičkami a zachytily tak nejen jejich osobní příběh, ale i velké dějiny Evropy dvacátého století – podívejte se na The European Grandma Project. Ve výběru najdete také snímky Brexitannia, The Woman and the Glacier a Human Geography.

O festivalu: CROSSING EUROPE Film Festival Linz se již od roku 2004 zaměřuje na autorské filmy z celé Evropy. V průběhu šesti dubnových dnů nabídne filmovým profesionálům, zástupcům tisku a hostům filmového průmyslu z celého světa i rakouským divákům přibližně 160 pozoruhodných, pečlivě vybraných hraných a dokumentárních snímků.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít