Festivalový speciál: CinéDOC-Tbilisi

Vydejte se s námi na Přední východ, na Kavkaz, do gruzínského Tbilisi! Tam 8. května začne již sedmý ročník CinéDOC-Tbilisi, hlavního dokumentárního festivalu v regionu. Filmy z této oblasti soutěží v sekci Focus Caucasus. Podívejte se na výběr 4+1 filmů z Gruzie a Ázerbájdžánu!

Na rušném vlakovém a autobusovém nádraží Didube najdete tak nepravděpodobnou věc, jako je veterina! Lékař Niko ji provozuje už 20 let, ale v poslední době mu ubývá klientela a bude se muset vystěhovat. Podívejte se na vítěze ceny Focus Caucasus! Budova jako metafora historie jedné země. Pirimze byla postavená v sedmdesátých letech jako výstavní skříň socialismu, postupně ale začal objekt chátrat... Ve snímku The Ruler zachytil režisér Shalva Shengheli paradox postkomunismu: v klášterní zahradě v malé vesničce stojí Stalinova socha. Má se odstranit, nebo by tam měla zůstat? Snímek My Kith and Kin sleduje malou holčičku Lolitu, která má ruskou matku a ázerbájdžánského otce. Skrz její perspektivu vidíme první setkání s kulturou otce na první cestě do jeho vlasti.

O festivalu: CinéDOC-Tbilisi je největším mezinárodním festivalem dokumentárních filmů na Kavkaze. V roce 2019 proběhne sedmý ročník. Soutěžní sekce Focus Caucasus se zaměřuje na nejlepší dokumenty z Arménie, Ázerbájdžánu a Gruzie. Pro děti a teenagery je připravená sekce CinéDOC-Young. Festival má také celoroční program CinéDOC-On Tour, který se odehrává v Gruzii, Arménii a Ázerbájdžánu.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít