Festivalový speciál: Millennium Docs Against Gravity

Zveme vás na výlet do Polska, kde před pár dny skončil největší dokumentární festival Millennium Docs Against Gravity. Spolu s dramaturgy jsme pro vás vybrali selekci filmů z loňských let. Podívejte se na mix polských a mezinárodních dokumentů, které se promítaly ve Varšavě, Krakově a dalších městech!

Mezi vybranými snímky se podívejte na 21xNew York, vibrující pohled na nejznámější město světa očima polského režiséra Piotra Stasika. Připomeňte si také tvorbu tragicky zesnulého Michaela Glawoggera jeho posledním dokumentem Untitled, jehož finální podobu dotvořila střihačka.

O Millennium Docs Against Gravity: V květnu se odehrál 16. filmový festival Millennium Docs Against Gravity, a to ve Varšavě, Vratislavi, Lublinu, Gdyni a Bydhošti. Jedná se o největší festival dokumentárních filmů v Polsku. V programu nabízí 160 filmů a navštěvuje ho přes 60 000 diváků. V rámci programu pořádá také přehlídku domácích dokumentů po celém Polsku, nazvanou „Weekend with Millennium Docs Against Gravity”.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít