Vesmír na dosah

Odpoutejte se od pozemských starostí a vydejte se s námi objevovat tajemná zákoutí nekonečného vesmíru. U příležitosti výročí, kdy první člověk vkročil na povrch Měsíce, vám přinášíme výběr dokumentů inspirovaných vesmírem.

Jaké to je, když stav beztíže není pouhou atrakcí na pár minut, ale je neoddělitelnou součástí vašeho života na vesmírné stanici? Co udělá pobyt ve vesmíru s vaší psychikou? Pomůže tomu, že máte možnost zažít 16 východů a západů slunce každý den? O tom všem se více dozvíte v dokumentu I Am in Space, který využívá autentické záběry francouzského astronauta Jeana-Francoise Clervoye. Pokud se vám pobyt ve vesmíru zalíbí, do světa vesmírné turistiky můžete nahlédnout ve filmu Space Tourists od režiséra Christiana Freie. Ve snímku Desert Haze se ponoříte do nitra americké pouště, jež na první pohled připomíná opuštěnou planetu. Režisérka Sofie Benoot na těchto místech postupně odhaluje někdy podivné stopy lidské existence. Abychom nezapomněli ani na mimozemské civilizace, tak jestli jsme připraveni na jejich příchod zkoumá dokument Návštěva od dánského režiséra Michaela Madsena.

Příjemný let a užijte si svou meziplanetární dovolenou.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít