Doclisboa Focus: Sofia Bohdanowicz

Představujeme vám tvorbu mladé režisérky Sofie Bohdanowicz, která na pomezí fikce a dokumentu zaznamenává život žen na sklonku jejich života. Na co budeme vzpomínat, a co je odsouzeno k zapomnění? Zhlédněte výběr z tvorby této nadané kanadské filmařky, jejíž filmy uvedl v retrospektivě i festival Doclisboa.

Sofia Bohdanowicz se do povědomí filmových odborníků zapsala již se svou trilogií krátkých filmů s názvem Last Prayer, která byla v roce 2015 uvedena v Museum of the Moving Image v New Yorku. Za svůj první celovečerní film Never Eat Alone získala ocenění pro nové talentované režiséry na mezinárodním festivalu ve Vancouveru a její druhý film Maison du bonheur byl kanadskými kritiky oceněn jako nejlepší dokumentární film roku 2017. Její doposud poslední film MS Slavic 7 byl ve světové premiéře uveden na festivalu Berlinale.

Ve spolupráci s festivalem Doclisboa vám přinášíme výběr filmů Sofie Bohdanowicz, v nichž zaznamenává osobní příběhy žen z odcházející generace. V dokudramatu Never Eat Alone zachycuje příběh své babičky, která se snaží vypátrat svého dávného milence. Ve filmu Maison du bonheur pak sleduje každodenní život pařížské astroložky, jež ve svém bytě žije již přes padesát let. Jedinečným způsobem pracuje s dokumentárními záběry z přítomnosti a vyvolávání vzpomínek z minulosti v trilogii krátkých filmů Last Prayer (A Prayer, An Evening, Another Prayer).

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít