Tanec s láskou

Hudba začíná hrát, rytmus pomalu pulzuje ve vašem těle a celý svět se koncentruje na taneční parket. Nechte se unášet tímto přítomným okamžikem v našem výběru filmů zasvěcených tanci. Objevte štěstí, nadšení, vášeň i lásku, kterou tanec přináší. Tanec vás okouzlí ve všech jeho podobách.

O tom, že v tanci nezáleží, kolik je vám let nebo jak moc dobří tanečníci jste, vypovídá film Dancing with Maria. Legendární tanečnice Maria Fux, která i ve svých 90 letech stále tančí a vede hodiny tance, ukazuje, jak snadné je v pohybech těla nalézt sebevyjádření. O hledání vnitřní síly, která vás při tanci pohání, je i dokument Bobbi Jene. Americká umělkyně v něm při vystoupeních neodhaluje pouze své tělo, ale především svou duši. V konkurenčním prostředí americké taneční scény sledujeme hledání její umělecké identity, která se dostává do střetu s jejím osobním životem. Vizuálně podmanivý pohled do zákulisí portugalského baletního souboru nabízí snímek In the Darkness of the Theater. Na ohromném úsilí všech členů i na jednom nenápadném pohybu závisí úspěch tohoto vyhlášeného souboru s 40letou tradicí.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít