Festival Focus: CinéDOC-Tbilisi

Jižní Kavkaz se může pochlubit unikátní filmovou kulturou, jejíž filmy často můžeme vídat na světových festivalech. Jednou z prvních příležitostí, jak se s touto tvorbou blíže seznámit nabízí festival CinéDOC Tbilisi. I když se letošní 8. ročník festivalu nemůže uskutečnit v původním dubnovém termínu, společně s festivalovými dramaturgy jsme se rozhodli, že vám to nejlepší ze současné gruzínské, arménské a ázerbájdžánské tvorby nabídneme online.

Atmosféru hlavního města Gruzie můžete nasát ve středometrážním, osobně laděném snímku My Piece of the Earth. Režisér vás provede současnými i dávno zapomenutými místy Tbilisi. Dva krátké arménské filmy vám pak přiblíží rozdílné povahy místních obyvatel. Zatímco ve snímku Adaptation sledujeme portréty lidí žijících v hlavním městě Jerevan, ve filmu Wound nás režisér zavádí do města Gyumri, které v roce 1988 zasáhlo ničivé zemětřesení a místní lidé si tuto katastrofu neustále nosí v sobě. Pro odlehčení si rozhodně nenechte ujít snímek o přátelství klauna se spidermanem, respektive o dvou hlavních protagonistech filmu Jester’s Calendar, kteří v těchto rolích předávají radost dětem v odlehlých vesnicích.

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít