Česká centra uvádí: Současná česká animace

Česká centra ve spolupráci s vybranými vysokými školami a filmovými festivaly uvádějí speciální program pásem animovaných filmů, jimiž vzdávají hold současné české animaci. Animace vždy patřila k rodinnému stříbru česk(oslovensk)é kinematografie a tuto pozici zaujímá stále, o čemž svědčí mezinárodní pozornost a ocenění, jichž se současným animovaným dílům dostává. Připomeňme též, že v letošním roce uplyne 120 let od narození Hermíny Týrlové, která stála u zrodu čs. animovaného filmu.

Prvním pásmem se představí Zlín Film Festival, mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, který v letošním roce oslaví 60. narozeniny a patří mezi nejstarší festivaly tohoto zaměření na světě. Výběr krátkých animovaných filmů určených především dětem, které se soutěžně objevily v předchozích ročnících festivalu, bude možné zhlédnout od 29. 5. 2020, kdy měl festival původně zahajovat; kvůli situaci spojené s pandemií covid-19 byl však nakonec odložen na začátek září 2020. Disponibilita pásma do 7. 6. 2020 pokryje také Den dětí, a bude tak malým dárkem dětským divákům.

Na Zlín Film Festival bude navazovat program výběrů studentských animovaných filmů vzniklých na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, UMPRUM , FAMU a Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít