Fokus: Velká Británie

Exkluzivní seriálové premiéry z právě probíhajícího festivalu Serial Killer. Sledujte seriály z Velké Británie zdarma od úterý 22. září do neděle 27. září. Programová sekce Fokus: Velká Británie věnovaná britským seriálům se zaměřuje na představení několika nejvýraznějších současných ostrovních trendů.

Tradičně oblíbené britské komičky dřív hrály nejčastěji v sitcomech a skečích, dnes si píší na tělo o krapítek ambicióznější komediální dramata. Představujeme hned dvě z nich – Daisy Haggard jako Mirandu ve Znovu do normálu a Roisin Conaty jako Marcellu v GameFace. Sociálněrealistické hledisko zdejší filmové školy se ozývá v Hnízdečku scenáristky Nicole Taylor, která vnímá třídní napětí v Británii jako základ pro napínavý thriller. Jack Thorne má v oblibě dnešní dělnickou Británii, již ukazuje v momentě krize – v Katastrofě. Jed v Salisbury a Zločin na statku jsou tamním příspěvkem k žánru true crime. Rekonstrukce dvou skutečných zločinů, které mají v britské historii své kapitoly, ukazují 80. léta i dnešek.


Festival Serial Killer je přehlídka nejnovější seriálové tvorby, která teprve čeká na premiérové uvedení. Z tohoto důvodu uvádí jako ochutnávku vždy první dvě epizody od každého seriálu.


Festival Serial Killer se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brno.

Generálním mediálním partnerem festivalu je Česká televize.

Ve spolupráci s

  • Brno
  • CT
  • Velvyslanectvi
  • JHMK
  • SFK
  • MK
  • KB
  • NFM
  • DPMB

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít