Festival francouzského filmu online

Nejnovější hrané i dokumentární filmy přináší 23. ročník Festivalu francouzských filmů. Během sedmi dní se můžete těšit na sedm exkluzivních premiér. Představíme vám dokumentární portrét jednoho z největších francouzských šansoniérů Charlese Aznavoura, nové filmy francouzských klasiků Françoise Ozona nebo Costy-Gavrase, ambiciózní dokument Žena zkoumající ženskost v dnešním světě a další filmové skvosty z Francie. Přehlídka trvá od 19. do 25. listopadu.

Festival zahájí speciální uvedení dokumentárního snímku Aznavour a jeho svět, který přináší intimní pohled do života jednoho z největších francouzských šansoniérů. Režisér Marc di Domenico zpracoval v úzké spolupráci s Charlesem Aznavourem jeho obrovský filmový archív, který je svědectvím nejen Aznavourovy kariéry, ale i celé jedné epochy. Dokument provází hlas Romaina Durise.

V rámci tradiční spolupráce s českými distributory nabídne Festival francouzského filmu rovněž dvě distribuční novinky. Na programu je poetická letní komedie Guillauma Braca Na palubu!, která získala cenu FIPRESCI na letošním Berlinale. Diváci budou mít také mimořádnou možnost zhlédnout nový dokument slavného reportéra, fotografa a režiséra Yanna Arthuse-Bertranda a francouzsko-ukrajinské režisérky Anastasie Mikové. Dokument Žena nechává promluvit více než dva tisíce žen napříč padesáti zeměmi celého světa a vypráví příběh o ženskosti bez ohledu na národní, kulturní či generační hranice. Festival uvede rovněž v předpremiéře portrét francouzské provazochodkyně Tatiany Mosio-Bongongy Provazochodkyně nad Prahou. Čeští režiséři Václav Flegl a Jakub Voves v něm zachytili nejen riskantní vzdušný přechod na laně od právnické fakulty na Letnou v rámci loňského zahájení festivalu Letní Letná, ale především osobnost této výjimečné akrobatky a výrazné osobnosti francouzského nového cirkusu.

Bonusový program letošního ročníku Festivalu francouzského filmu nabídne po celou dobu festivalu oblíbený Večer krátkých filmů a snímek Sólo, kterým připomene tvorbu letos zesnulého francouzského producenta a režiséra Artemia Benkiho, který pracoval od začátku 90. let v Praze.

Více informací najdete na stránkách Festivalu francouzského filmu.


PROGRAM:
KAŽDÝ VEČER VE 20:30, FILM ZA 99 KČ

19/11 ZAHÁJENÍ – Aznavour a jeho svět, r. Marc di Domenico
20/11 Na palubu!, r. Guillaume Brac
21/11 Žena, r. Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova
22/11 Léto 85, r. François Ozon
23/11 Provazochodkyně nad Prahou, r. Václav Flegl, Jakub Voves
24/11 Dospělí v místnosti, r. Costa-Gavras
25/11 ZAKONČENÍ – Jean-Luc Godard 90 let – Obávaný, r. Michel Hazanavicius

BONUS
Filmy přístupné celou dobu festivalu neomezeně.
- Pocta: Artemio Benki - Sólo, r. Artemio Benki - snížené vstupné 59 Kč
- Krátké filmy - zdarma po registraci: Pobřeží, Vdova Saveriniová, Ani muk, Opuštěná místa, Loučení

Ve spolupráci s

  • FIP
  • Ambasada
  • UniFrance
  • Francouzska aliance

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít