Doc Alliance Selection 2020

Jaké talenty dokumentárního filmu se urodily v tomto roce? Dramaturgové a ředitelé sedmi klíčových evropských dokumentárních festivalů dali hlavy dohromady a vybrali sedm výrazných dokumentárních filmů, které zazářily na letošních festivalech. V exkluzivním uvedení vám přinášíme vybrané nominované filmy na cenu Doc Alliance Selection Award.

Doc Alliance není pouze hnacím motorem DAFilms, ale toto sdružení evropských dokumentárních festivalů dělá všechno proto, aby upozornili na budoucí hvězdy dokumentárního filmu. Každý ze sedmi festivalů nominuje jeden výjimečný dokumentární film, který v daném roce prošel jejich festivalem. Z těchto sedmi filmů nominovaných do Doc Alliance Selection následně rozhodne porota složená z předních evropských novinářů o nejlepším filmu.

Abyste se v minulých letech mohli seznámit s vítězem Doc Alliance Selection Award, museli byste se vydat na festival do Cannes. Ovšem ne letos. Se zrušením festivalu na francouzské riviéře jsme se rozhodli představit vám vybrané nominované filmy online a vyhlásit vítěze během live stream ceremoniálu, během něhož ředitelé všech festivalů osobně představí své nominované filmy a společně vyhlásí nejlepší film. Nenechte si ujít toto vyhlášení, které se uskuteční 14. prosince od 18:00. Živý stream můžete sledovat na této stránce nebo na facebookové události.


Nominované filmy: CPH:DOX (Dánsko)
Songs of Repression
Marianne Hougen-Moraga, Estephan Wagner
Dánsko, 2020, 90 min

Doclisboa (Portugalsko)
Ghosts: Long Way Home
Tiago Siopa
Portugalsko, 2019, 116 min

DOK Leipzig (Německo)
Never Whistle Alone
Marco Ferrari
Itálie, 2019, 74 min

FIDMarseille (Francie)
Sad Song
Louise Narboni
Francie, 2019, 66 min

Ji.hlava IDFF (Česká republika)
Vlci na hranicích
Martin Páv
Česká republika, 2020, 80 min

Millennium Docs Against Gravity (Polsko)
Lessons of Love
Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja
Polsko, 2019, 75 min

Visions du Réel (Švýcarsko)
El Father Plays Himself
Mo Scarpelli
Venezuela, Spojené království, Itálie, Spojené státy, 2020, 105 min

Vybrané filmy

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít