Visions du réel 2020: oceněné filmy

Přehlídka filmů oceněných na prestižním švýcarském festivalu Visions du réel 2020. Přehrajte si ty nejlepší filmy, které zaujaly odborné poroty festivalu. Objevte to nejlepší ze světové dokumentární tvorby, která se nebojí stírat hranice mezi realitou a fikcí.

Festival Visions du réel každoročně představuje jednu z nejdůležitějších událostí, která se odehrává na poli dokumentárního filmu. A je jedno, jestli se odehrává fyzicky ve švýcarském městečku Nyonu nebo online, tak jako minulý ročník. Jisté je to, že o filmech a filmařích uvedených na tomto festivalu neslyšíme naposledy. Zatímco většina filmů z loňského programu byla dostupná pouze divákům ve Švýcarsku, nyní máte jedinečnou možnost vidět online to nejlepší z festivalu, ať už jste kdekoliv. Nabízíme vám jedinečný výběr filmů uvedených napříč festivalovými sekcemi, které byly oceněny odbornými porotami.

Z mezinárodní soutěže celovečerních filmů si nenechte ujít finský film Anerca, Breath of Life o domorodých kulturách žijících za polárním kruhem. Za doprovodu zpěvu a tance vás čeká fascinující poetický etnografický dokument o současném životě těchto komunit neblaze zasažených historickými událostmi. V soutěžní sekci Burning Lights prezentující snímky s novátorskými přístupy doslova zazářil film Pyrale. Osobní příběh dospívající dívky Lou se ve filmu prolíná až se sci-fi výjevy, které každoročně zažívají obyvatelé francouzského regionu Provence při zběsilé snaze zabránit řádění parazitujících motýlů. V sekci švýcarských filmů potom získal ocenění film Sapelo o životě na stejnojmenném ostrově, na jihu USA. Matka Cornelia se v tomto ráji na zemi snaží vychovat své dva syny tak, aby navázali na tradice pomalu zanikající kultury.

Jestliže ještě nemáte naše předplatné, až do 9. května si můžete zdarma po registraci přehrát film On Hold, který na festivalu obdržel cenu v sekci krátkých filmů. Finská filmařka Laura Rantanen nabízí humorný pohled na střet generací, když záznamy z tísňové linky pro mladistvé teenagery do 20 let nechává vyprávět muži v důchodovém věku.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít