Patrik Lančarič (Slovensko)

Patrik Lančarič je slovenský divadelní a filmový režisér, scenárista a pedagog, od září 2017 umělecký šéf Městského divadla Zlín. V roce 2000 absolvoval obor divadelní režie na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě, kde následně v letech 2000 až 2003 působil jako pedagog. Kromě VŠMU v Bratislavě učil ještě na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze (DAMU). V letech 2002 až 2004 byl uměleckým šéfem činohry Státního divadla Košice, od roku 2004 pracoval jako nezávislý režisér na volné noze. Na Slovensku pravidelně spolupracoval se státními i nezávislými profesionálními divadly (Slovenské národní divadlo, Divadlo Astorka Korzo '90, Státní divadlo Košice, Slovenské komorné divadlo Martin či Štúdio L+S). Spolupracoval také s mnoha evropskými divadly – např. v Německu (Thalia Theater Hamburg, Schauspiel Frankfurt), Norsku, Estonsku, Litvě, Polsku, Velké Británii, Švýcarsku, Nizozemsku, Portugalsku, Lucembursku a České republice. V září 2017 se stal uměleckým šéfem Městského divadla Zlín. Ve filmu se uplatnil jako režisér snímku Rozhovor s nepřítelem (2007). Z pozice režiséra a scenáristy pak vytvořil dokumenty Ladislav Chudík (2008) o slovenském herci Ladislavu Chudíkovi, Hrana (2014) a Hrana Rockument (2015) o slovenském hudebním skladateli a zpěvákovi Markovi Brezovském a Válek (2018) o slovenském básníkovi a politikovi Miroslavu Válkovi.

Filmografie

 • Válek
  2018
 • Hrana Rockument
  2015
 • Hrana
  2014
 • Ladislav Chudík
  2008
 • Rozhovor s nepřítelem
  2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít