Válek

Režie
Rok 
2018
Země
  • Slovensko 
Délka
131min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Básník a politik Miroslav Válek (1927–1991) byl výraznou osobností, která v uplynulém století natolik poznamenala slovenskou kulturu, že nevyrovnat se s ní by znamenalo ponechat bez reflexe její nezanedbatelnou část. Dodnes je považován za jednu z nejrozporuplnějších postav slovenského kulturního a společenského života, spojenou s mnohými legendami a kontroverzemi. Tvůrci filmu se snaží pátrat po kořenech těchto kontroverzí. Významnou, přímo určující úlohu v jeho životním příběhu sehrála doba, která poznamenala život Slovenska a osudy jeho obyvatel. Film je zodpovědným a objektivním příspěvkem k reflexi Válkovy osobnosti. Základním východiskem filmu je Válkův vnitřní rozpor. Rozpor mezi Válkem básníkem a Válkem politikem. Rozpor mezi osobním a veřejným a naopak.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít