Scéna z filmu Válek
Scéna z filmu Válek
Scéna z filmu Válek
Scéna z filmu Válek
Scéna z filmu Válek
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Válek

Režie
Rok 
2018
Země
  • Slovensko
Délka
131min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Básník a politik Miroslav Válek je dodnes považován za jednu z nejrozporuplnějších postav slovenského kulturního a společenského života, spojenou s mnohými legendami a kontroverzemi. Tvůrci filmu se snaží pátrat po kořenech těchto kontroverzí. Významnou, přímo určující úlohu v jeho životním příběhu sehrála doba, která poznamenala život Slovenska a osudy jeho obyvatel. Film je zodpovědným příspěvkem k reflexi Válkovy osobnosti. Základním východiskem filmu je pak Válkův vnitřní rozpor – mezi Válkem básníkem a Válkem politikem, mezi osobním a veřejným.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít