Tomáš Bojar

Tomáš Bojar (Česká republika)

Tomáš Bojar vystudoval politologii a mezinárodní vztahy a právo na Univerzitě Karlově, kde pak také absolvoval doktorské studium etiky. Filmové tvorbě se věnuje od roku 2003, nejprve jako scenárista a dramaturg, později i jako režisér a producent. V autorském tandemu s režisérem Pavlem Abrahámem vytvořili celovečerní dokumentární filmy Česká RAPublika (2008) a Dva nula (2012). Společně s režisérkou Rozálií Kohoutovou pracovali na celovečerních dokumentárních filmech FC Roma (2016) a Letní hokej (2019). V roce 2018 dokončil celovečerní dokumentární film Mimořádná zpráva a společně se Zuzanou Kirchnerovou také pětidílný dokumentární seriál Pět statečných. Jako scenárista pracoval na dokumentárním filmu Martina Marečka Dálava (2019) a je spoluautorem námětu k dokumentárnímu filmu Eriky Hníkové Každá minuta života (2021). V roce 2022 dokončil filmy Good Old Czechs a Zkouška umění (spolu s Adélou Komrzý). Vede malou produkční společnost Cinema Arsenal a působí jako pedagog na Katedře dokumentární tvorby na pražské FAMU.

Filmografie

 • Zkouška umění
  2022
 • Good Old Czechs
  2022
 • Letní hokej
  2019
 • Mimořádná zpráva
  2018
 • Pět statečných
  2018
 • FC Roma
  2016

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít