Diskuze k filmu Zkouška umění

Režie

22.03.2023, 20:00

Adély Komrzý a Tomáše Bojara jsme se ptali na proces vzniku jejich celovečerního dokumentárního snímku Zkouška umění, za který dostali Českého lva.

Kontroverzní observační dokument z prostředí přijímacích talentových zkoušek na pražskou AVU vyvolává emoce nejen na akademické půdě. Jak filmaři přijali vlnu kritiky svého díla, která se po uvedení vzedmula? Jak se vlastně k tématu dostali? Co na film říkalo americké publikum?

V dalším dílu DAFilms Živě se ptal Ondřej Cihlář.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít