Daria Kashcheeva

Daria Kashcheeva (Rusko)

Daria Kashcheeva (1986) se od mala hodně věnovala hudbě a vystudovala Moskevskou hudební konzervatoř v oboru klavír. Po absolvování konzervatoře v roce 2012 získala diplom magistra v oboru hudební režie v Moskevské Hudební Akademii sester Gněsiných. Už jako studentka pracovala jako zvukařka ve významných moskevských divadlech (MCHAT, Satirikon, Modern).

V roce 2017 Daria vyhrála mezinárodní soutěž Nespresso Talents. Cenu poroty získala svým autorským filmem To Accept, ve kterém použila kombinaci technik stop motion a pixilace a získala významné ocenění na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, ale má za sebou již několik krátkých animovaných filmů nejrůznějšími technikami …(kreslená Oáza, anidoc Praha očima cizinců nebo loutkový V popelnici).

Za svůj krátkometrážní loutkový snímek Dcera získala mnohá ocenění – např. Cenu české filmové kritiky, Českého lva za nejlepší studentský film, Cenu poroty pro krátkometrážní film za nejlepší animaci na festivalu Sundace, studentského Oscara nebo i samotnou nominaci na Oscara za krátkometrážní animovaný film.

Její poslední snímek Electra získal nestatutární Cenu Magnesia za nejlepší studentský film v rámci 31. Českého lva.

Filmografie

 • Electra
  2023
 • Dcera
  2019
 • V popelnici
  2017
 • Oáza
  2017
 • To Accept
  2017
 • Praha očima cizinců
  2017
 • Vítr správným směrem
  2016

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít