Dcera

Režie
Rok 
2019
Země
  • Česká republika 
Délka
15min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Mladá dívka v sobě schovává vzpomínku na bolestnou událost, kdy jako malá holčička přinesla domů ptáče a otec její pocity a touhu po pochopení v návalu starostí nezaznamenal. Děvče reakce svého otce vnímalo jako lhostejnost a uzavřelo se do svého vnitřního světa plného touhy po otcově lásce a jejích projevech. Od tohoto okamžiku se s otcem stále vzdalovali a jako dospělá už není schopna přijmout projevy jeho lásky. Otec trpící pocitem viny hledá cestu k vlastní dceři a snaží se získat zpět ztracený vztah.

Naše doporučení:

Film upředený z autorčiných vzpomínek na dětství sugestivně líčí pocity ženy bojující s přijetím sebe sama poté, co byla odmítnuta vlastním otcem. Intimní loutkové drama dosahuje vrstevnatým zvukovým designem a neklidným ručním snímáním až dokumentární syrovosti. Studentka FAMU Daria Kashcheeva byla za Dceru nominována na Oscara a získala přes tucet různých filmových cen.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance