Scéna z filmu Dcera
Scéna z filmu Dcera
Scéna z filmu Dcera
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Dcera

Režie
Rok 
2019
Země
  • Česká republika
Délka
15min 

Mladá dívka v sobě schovává vzpomínku na bolestnou událost, kdy jako malá holčička přinesla domů ptáče a otec její pocity a touhu po pochopení v návalu starostí nezaznamenal. Děvče reakce svého otce vnímalo jako lhostejnost a uzavřelo se do svého vnitřního světa plného touhy po otcově lásce a jejích projevech. Od tohoto okamžiku se s otcem stále vzdalovali a jako dospělá už není schopna přijmout projevy jeho lásky. Otec trpící pocitem viny hledá cestu k vlastní dceři a snaží se získat zpět ztracený vztah.

Naše doporučení:

Film upředený z autorčiných vzpomínek na dětství sugestivně líčí pocity ženy bojující s přijetím sebe sama poté, co byla odmítnuta vlastním otcem. Intimní loutkové drama dosahuje vrstevnatým zvukovým designem a neklidným ručním snímáním až dokumentární syrovosti. Studentka FAMU Daria Kashcheeva byla za Dceru nominována na Oscara a získala přes tucet různých filmových cen.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít