Fotografie není k dispozici.

Bernhard Braunstein (Rakousko)

Bernhard Braunstein (1979, Salcburk, Rakousko), dokumentarista, střihač a kameraman, absolvoval v roce 2005 obor komunikačních studií na Salcburské univerzitě, žije však v Rakousku i Francii. Od roku 2003, kdy s Martinem Hasenöhrlem natočil studentský dokument Kopfbahnhof, spolurežíroval několik krátkých či středometrážních filmů: Reisen im eigenen Zimmer (2006), Pharao Bipolar (2008), Sleeping Image (2013) či The Benevolent Dictator (2016). Když se v roce 2009 přestěhoval do Paříže, brzy pochopil, že bez překonání jazykové bariéry se do francouzské společnosti nikdy doopravdy nezačlení. I proto začal navštěvovat knihovnu v Centre Pompidou, kde se na jedné z pracovních stanic učil francouzsky. Později se zde připojil k volně přístupnému kurzu francouzské konverzace Atelier gratuit de conversation, o němž se rozhodl natočit svůj celovečerní dokumentární debut. MFFKV

Filmografie

 • Atelier de conversation / Lekce francouzské konverzace
  2017
 • The Benevolent Dictator
  2016
 • Sleeping Image
  2013
 • Pharao Bipolar
  2008
 • Reisen im eigenen Zimmer
  2006
 • Kopfbahnhof
  2003

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít