Fotografie není k dispozici.

Noro Držiak (Slovensko)

Výtvarník, animátor, režisér, absolvent Filmové školy Zlín, v roce 2005 absolvoval Katedru animované a multimediální tvorby na FAMU pod vedením Břetislava Pojara. Je výtvarníkem postav večerníčku Krysáci, který získal v roce 2008 cenu Elsa za nejlepší animovaný pořad. V roce 2003 založil animační studio Tobogang. V letech 2009-2011 koprodukoval a vyráběl první český celovečerní rotoskopický film Alois Nebel, na kterém pracoval jako supervizor animací a vizuálních efektů. V roce 2012 za něj získal Českého lva v kategorii Nejlepší výtvarné řešení filmu (spolu s Jaromírem 99 a Henrichem Borárosem). V současnosti pracuje na krátkých filmech a reklamách.

Filmografie

 • Cesta do nemožna
  2019
 • True Štúr
  2015
 • Wildlife Crossing!
  2015
 • Velký Kýchač
  2001

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít