Scéna z filmu Cesta do nemožna
Scéna z filmu Cesta do nemožna
Scéna z filmu Cesta do nemožna
Scéna z filmu Cesta do nemožna
Scéna z filmu Cesta do nemožna
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Cesta do nemožna

Režie
Rok 
2019
Země
  • Slovensko
  • Česká republika
Délka
89min 
Jazyky ve filmu 

Co se stane, když se žák George Mélièse, český filmař Otakar rozhodne natočit dokumentární film o svém souputníkovi M. R. Štefánikovi? Vznikne dobrodružný trikový film, který s nadhledem, humorem a někdy až bláznivým pohledem zobrazí život jednoho ze zakladatelů Československa! Film natolik odvážný, že se již v roce 1920 stane trezorovým filmem. Posledním divákem, který s Otakarem ve střižně film sleduje, je novinářka Louise Weiss. Společně s námi se vypraví na Cestu do nemožna při hledání odpovědi na velkou neznámou jménem Milan Rastislav Štefánik.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít