Fotografie není k dispozici.

Maia Martiniak (Slovensko)

Maia Martiniak je režisérkou a kreativní producentkou dokumentárních filmů. Za svůj krátkometrážní snímek Proměny získala hlavní ceny na festivalech AGROFILM NITRA a SUNLIGHT. Její první celovečerní film Neviditelná měl světovou premiérou na dánském festivalu CPH:DOX a získal hlavní i diváckou cenu festivalu Jeden svět, zvláštní uznání studentské poroty a poroty RIGHTS NOW! na festivalu Docudays UA. Ve svých dokumentech se Martiniak věnuje především otázkám životního prostředí, rozvojové spolupráce a dodržování základních lidských práv.

Filmografie

  • Neviditelná
    2020
  • Proměny
    2015

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít