Diskuze k filmu Neviditelná

Režie

18.05.2021, 18:25

Porod patří mezi nejzásadnější okamžiky v životě ženy. Kvůli nevhodnému přístupu lékařů se však může snadno změnit v traumatizující záležitost, která zanechává jizvy na těle i duši. O debutovém snímku slovenské režisérky Maii Martiniak v rámci festivalu Jeden svět diskutuje redaktorka Respektu Hana Řičicová.

Maia Martiniak je režisérkou a kreativní producentkou dokumentárních filmů. Za svůj krátkometrážní snímek Proměny získala hlavní ceny na festivalech AGROFILM NITRA a SUNLIGHT. Její první celovečerní film Neviditelná měl světovou premiérou na dánském festivalu CPH:DOX a získal hlavní i diváckou cenu festivalu Jeden svět.

Ve své tvorbě se Martiniak věnuje především otázkám životního prostředí, rozvojové spolupráce a dodržování základních lidských práv.

Pusťte si záznam diskuze s Maiou Martiniak o jejím celovečerním debutu Neviditelná, která proběhla ve spolupráci s festivalem Jeden svět v rámci Světového týdne respektu k porodu.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít