Fotografie není k dispozici.

Lina Zacher (Německo)

Lina Zacher vystudovala pedagogiku umění na Univerzitě umění a designu Burg Giebichenstein v německém Halle. V roce 2015 spolu s Delphine Bishop založila interkulturní multimediální program MIO, který poskytuje podporu mladým talentovaným umělcům. V současnosti působí jako nezávislá filmařka a umělkyně v Německu, na Madagaskaru a na Filipínách. Její filmový debut Fonja, který vytvořila spolu s chovanci největší věznice pro mladistvé na Madagaskaru, vyhrál cenu pro nejlepší světový dokument na MFDF Ji.hlava v roce 2019, cenu Up & Coming Award pro nadějné umělce na festivalu This Human World ve Vídni, cenu Cinegate na IFFC v Kolíně a cenu za nejlepší dokument na berlínském festivalu Sehsüchte.

Filmografie

  • Fonja
    2019

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít