Diskuze k filmu Fonja (EN)

Režie

20.04.2021, 20:00

Záznam diskuze s německou režisérkou Linou Zacher o jejím filmu Fonja a tvorbě jako východisku z izolace. Moderuje Matej Sotník v anglickém jazyce.

Film Fonja zobrazuje deset mladistvých vězňů v převýchovném zařízení na Madagaskaru, kteří pomocí unikátního workshopu natáčením filmu bojují s náročnou izolací. Tento film se stal držitelem hlavní ceny na MFDF Ji.hlava 2019.

Lina Zacher je německá dokumentaristka a vizuální umělkyně. Ve své práci se věnuje různým kulturám a participativní konfrontací jejich socio-politických subjektů. Instalace Liny Zacher a participativní díla, která vznikla na workshopech pro děti byla vystavována na Filipínách nebo Madagaskaru. Film Fonja je jejím celovečerním debutem.


Diskuze proběhla ve spolupráci s distribuční společností Film Expanded, projektem Batyskaf a s finanční podporou slovenského Fondu na podporu umenia.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít