Fotografie není k dispozici.

Margareta Hruza (Česká republika)

Margareta Hrůza (1969) se narodila českým emigrantům v norském Oslu. Vyrostla v divadelním světě, oba rodiče byli scénografové. Ve čtrnácti letech odjela do USA, kde vystudovala politologii a antropologii na státní univerzitě v Iowě. Namísto možnosti odjet po škole studovat šamanství a léčitelství v Nigérii se v roce 1990 odstěhovala do Prahy, kde se stala na dva roky projektovou koordinátorkou nově ustaveného Ministerstva životního prostředí. Poté dokončila postgraduál na univerzitě ve Wisconsinu, Madison. V roce 1995 se jela provdat do Hong Kongu. Cestou se zastavila v Praze, zrušila svatební plány a nastoupila na FAMU. Katedru režie absolvovala v roce 2004. Během studií natočila několik krátkých filmů a dokumentů a publikovala několik teoretických článků v časopise Film a doba. Ve svém prvním celovečerním filmu Domov se vydala na intimní cestu za pohnutou historií své rodiny.

Filmografie

 • Život mého otce
  2014
 • Domov / Home
  2008
 • Noční rozhovory / Night Talks
  2004
 • Svatební dary
  2000
 • Rozmarná
  1998
 • Míjení
  1998

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít