Marko Škop (Slovensko)

Marko Škop (1974, Prešov) absolvoval žurnalistiku na Filozofické fakultě UK (1996) a dokumentární tvorbu na VŠMU (2001). Působí jako odborný asistent na katedře žurnalistiky. Je členem výboru autorské ochranné společnosti LITA pro oblast televizní režie. Natočil dokumentární filmy pro Slovenskou televizi, televizi Markíza a italskou televizi RAI. S Českou televizí spolupracoval na filmech Slavnost osamělé palmy a Jiné světy. V jeho produkční společnosti vznikly kromě jeho filmů Iné svety a Osadné, také Slepé lásky (r. Juraj Lehotský), které byly mj. oceněny na festivalu Cannes 2008 cenou CICAE. Jeho zatím poslední režijní počin, Osadné, získal cenu pro nejlepší dokument na MFF Karlovy Vary 2009

Filmografie

 • Rómsky dom
  33´, SR, 2001
 • Slavnost osamelej palmy/ The Celebration of a Lonely Palm
  39´, SR, 2005
 • Ine svety/ Other Worlds
  70´, ČR/SR, 2006
 • Osadné
  65´, ČR/SR, 2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.