Scéna z filmu Slavnost osamělé palmy
Scéna z filmu Slavnost osamělé palmy
Scéna z filmu Slavnost osamělé palmy
Scéna z filmu Slavnost osamělé palmy

Slavnost osamělé palmy

Režie
Rok 
2005
Země
  • Slovensko
Délka
40min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokumentární inscenace je poctou solitérnímu režisérovi Elo Havettovi (1938-1975), autorovi pouhých dvou celovečerních filmů (Slávnosť v botanickej záhrade a Ľalie Poľné), které ale patří k vrcholům slovenské kinematografie. Ve své době přinesly hravost a spontánnost, na něž autoři dokumentu navazují happeningem, v němž cestou na režisérův hrob hledají jeho odkaz.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít