Fotografie není k dispozici.

Helena Papírníková (Česká republika)

Helena Papírníková-Horáčková (narozená 1978) studovala politologii, pracovala v prezidentské kanceláři Václava Havla. Následně šla studovat na Famu Katedru dokumentární tvorby, kterou absolvovala filmem o komunitě českého undergroundu Naše jediná jistota je, že všechno dobře dopadne (2008), za který získala cenu Andreje Stankoviče 2009, která je udělována mimořádnému, nicméně většinovou filmovou kritikou přehlíženému tvůrčímu počinu v oblasti kinematografie. Natočila portrét undergroundového básníka Jirouse Ivan Martin Jirous v 12 obrazech (2004), vyprávění o bylinkách Herbář Jima Čerta (2006) a film s písněmi Ivan Martin Jirous čte dopis...(2007). Má 4 děti a žije v Praze.

Filmografie

 • Mediální brouk
  ČR, 2003
 • Omnia Orta Cadunt
  ČR, 2001
 • Herbář Jima Čerta/ Jim Cert's Herbarium
  60´, ČR, 2004
 • Ivan Martin Jirous - 23 záběrů/ Ivan Martin Jirous
  23 Takes) (13´, ČR, 2002
 • Ivan Martin Jirous čte dopis od Dášy Vokaté při mši u Tyrolského domu v oboře knížete Schwarzenberga
  11´, ČR, 2007
 • Naše jediná jistota je, že všechno dobře dopadne/ All We Know Is Everything Will Turn Out Well
  100´, ČR, 2008

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít