Fotografie není k dispozici.

Jaroslav Kratochvíl (Česká republika)

Jaroslav Kratochvíl se narodil v roce 1985 v Plzni. Vedle studia politologie na Západočeské univerzitě v Plzni nastoupil na Katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU, kde v roce 2012 studium úspěšně zakončil. Nyní zde dále působí v doktorandském studijním programu a tématem jeho badatelského úsilí je otázka obrazu Němce v československém dokumentárním filmu mezi léty 1945–1968.

Jeho studentské snímky se většinou věnovaly historickým a politickým tématům a byly uvedeny na českých i zahraničních festivalech. Spolupracoval s Českou televizí na cyklu Hádanky domů života mapující židovské hřbitovy a komunity v ČR, na programu k oslavě sta let českého skautingu a na dalších dokumentárních filmech. V současnosti debutuje celovečerním snímkem Lovu zdar! pronikajícím do nitra lovecké a myslivecké vášně.

Krom toho se podílel na filmové dramaturgii několika festivalů (Cigistock, Kontejnery k světu), realizoval dílnu na MFDF Ji.hlava týkající se filmového zachycení odsunu německého obyvatelstva či vedl filmový workshop pro studenty gymnázia.

Filmografie

 • Limity vládnutí
  2014, studentský film
 • Lovu zdar!
  2014, studentský film
 • Miloslav Stingl, Indiáni ve městě, indián...
  2014
 • Expremiéři
  2013, TV seriál
 • Hádanky domů života
  2013, TV seriál
 • Děti 50. let
  2010, TV seriál
 • In vino veritas
  2009, studentský film
 • Mnichovský diktát
  2009, studentský film

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít