Scéna z filmu Lovu zdar!
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Lovu zdar!

Režie
Rok 
2014
Země
  • Česká republika
Délka
66min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Dokument je otevřeným a upřímným průzorem do nitra lovecké vášně v její středoevropské podobě, ale zobrazuje také komerční lovy v Africe či Grónsku. Film divákovi prezentuje tři silné ústřední postavy – zástupce – různých postojů k lovu a chovu zvěře. Montáž scén z jejich lovů i všedních chvil dává vyniknout rozdílným postojům k roli člověka v přírodě, vztahu ke zvěři či způsobu, jak uvažují o světě jako celku. Film důsledně pracuje pouze se statickými obrazy, které odkazují k statickým kompozicím preparovaných trofejí. Formální čistota obrazů kontrastuje se jejich živočišným obsahem.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít