Fotografie není k dispozici.

Daniela Rusnoková (Slovensko)

Daniela Rusnoková se narodila 1980 v Bratislavě. Ve stejném městě vystudovala vysokou školu - absolvovala na Katedře dokumentárních filmů na Filmové a televizní fakultě Vysoké školy múzických umění. V roce 1999 získala speciální uznání za svoji práci se slovenskými Romy. Kromě filmu se také profesionálně zabývá fotografií. Její fotografie z vesnic slovenských Romů tvoří obrazový doprovod knihy Phurikane giľa, kterou napsala slovenská etnoložka a muzikoložka Jana Belišová. Za další svůj film s rómskou tématikou O Sone a jej rodine získala Daniela Rusnoková čestné uznání na festivalu Jeden Svět 2007 a dále evropskou mediální cenu Young CIVIS 2007, která je udělována rozhlasovým a televizním počinům, které se osobitým způsobem věnují tématu přistěhovalectví, integrace a kulturní rozmanitosti.

Filmografie

 • Terka
  8´, SR, 2002
 • O Soni a jej rodine/ Soňa a její rodina
  35´, SR, 2006
 • Petrovská Pohoda
  15´, SR, 2003
 • Taká nepríjemná skutočnosť
  12´, SR, 2002
 • Čisté srdce/ Pure Heart
  11´, SR, 2004
 • Violončelista Jozef Lupták
  10´, SR, 2001

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít