Karel Čtveráček (Česká republika)

Absolvoval bakalářské studium biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a Katedru dokumentární tvorby FAMU. Působí jako režisér, kameraman a střihač; zabývá se přírodní fotografií.

Zájem o fotografickou tvorbu jej přivedl k práci na filmech s Bohdanem Holomíčkem a Josefem Koudelkou; natočil dokumentární film o záchraně unikátního fotografického archivu rodiny Seidelů v Českém Krumlově. Ve své současné tvorbě se věnuje hlubinně ekologickým tématům, zkoumá možnosti, jak prostřednictvím kultury a umění prohloubit naši vnímavost k přírodnímu světu. Spolupracuje se sdružením Pilgrim – Potulná univerzita přírody, jehož cílem je pěstování celostních přístupů k osobnímu rozvoji, vztahu ke krajině i k vytváření nové, ekologicky a spirituálně vnímavější lidské kultury.

Filmografie

 • Pouť krkonošská
  2020
 • Nedej se: Vše kolem mne jako já žije, cítí,
  2017
 • Včely letěly krásně
  2009
 • Včely letěly krásně/Die Bienen flogen schoen
  2008
 • Muž, který maloval moře
  2005
 • Paměť světla
  2000
 • Karolina
  1995

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít