Diskuze k filmu Pouť krkonošská

Režie

16.04.2021, 20:00

V dalším z našich rozhovorů diskutujeme s režisérem Karlem Čtveráčkem o jeho filmovém putování s K. H. Máchou v jeho filmu Pouť krkonošská.

Moderní poutnictví se v posledních letech stalo zkušeností, kterou zakouší stále více a více lidí. I v současné době omezeného pohybu se za podobným zážitkem můžeme vydat třeba do české kotliny. Jako průvodce nám neposlouží nic jako Lonely Planet, ale staré poutní deníky Karla Hynka Máchy. Po jejich stopách se každoročně vydává i historik umění Jiří Zemánek se svými přáteli, které během jejich cesty s kamerou v ruce sledoval i režisér Karel Čtveráček.

O natáčení filmu Pouť krkonošská, novodobých poutnících, osobním hledání a vnitřních proměnách během putování si s režisérem Karlem Čtveráčkem povídala moderátorka Táňa Zabloudilová.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít