Fotografie není k dispozici.

Tomáš Rafa (Slovensko)

Výtvarník, fotograf a režisér Tomáš Rafa (1979) studoval na Akademii umění v Banské Bystrici a ve Varšavě. Od roku 2009 dokumentuje rostoucí nacionalismus a neofašismus v prostoru někdejšího Visegrádu. Na rodném Slovensku se angažuje v přetvoření „sportovních zdí“ ohraničujících romské komunity v street artové galerie. Počínaje rokem 2015 se zaměřuje na evropské řešení uprchlické krize. Jeho projekty byly k vidění mj. na pražském a berlínském Bienále i v newyorské galerii MoMA PS1.

Filmografie

  • Uprchlíci jsou tu vítaní
    2020

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít